EKSL: Kartulikrõpsudes on liiga palju rasva

Eesti Koolispordi Liidu interaktiivne õppeprogramm keskendub sellel sügisel tervislikule toitumisele.

Eelmisel nädalal avaldasime klipid rämpstoidu ja energiajookide kahjulikkusest. Tänane klipp annab meile teada, et kartulikrõpsudes on liiga palju rasva. Liigne rasva tarbimine ohustub ka meil endil rasvuda.

„Kartulikrõpsudes on nii palju rasva, et neid on võimalik põlema panna,“ ütleb personaaltreener Risto Uuk. „Liigne rasv tähendab seda, et seal on meie jaoks liiga palju energiat. Kartulikrõpse tuleks tarbida väga mõõdukalt, vastasel korral on oht rasvuda,“ lisab ta.

Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik soovitab samuti kartulikrõpse vältida: „Kartulikrõpsud võivad tunduda ahvatleva ja maitsvana, kuid nende mõju inimorganismile on pikas perspektiivis kõike muud kui kasulik. Selle asemel, et võtta pakk kartulikrõpse, võiks hoopis süüa pähkleid, rosinaid ja puuvilju. Kui tahad püsida noorusliku, ilusa, terve ja energilisena, siis väldi kartulikrõpse, liigseid suhkruid ja võimalusel ka säilitusaineid ning söö palju värskeid aed- ja puuvilju.“

Kõik klipid laetakse üles Eesti Koolispordi Liidu youtube´i kanalile ning Koolispordi kodulehele. Klipid on tootnud tunnustatud videomeister Steiv Silm.

Kartulikrõpsudes on liiga palju rasva

Kõik eelmised videoklipid leiate Koolispordi kodulehelt:

http://www.koolisport.ee/tervislik-toitumine
http://www.koolisport.ee/kergejoustik
http://www.koolisport.ee/uke-harjutused

Lisainfo:
Henri Ausmaa
Eesti Koolispordi Liit, projektijuht
henri@koolisport.ee
tel.5280096

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga