Eesti Palvushommikusöök 2013

Täna toimus riigikogus XII Eesti Palvushommikusöök.

Palvushommikusöök tõi kokku mitmed Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelased ning vabakonna esindajad. Tänavuse palvushommikusöögi juhid ja auesimehed olid Riigikogu liikmed Ester Tuiksoo ja Lauri Luik.

“Seekordne teema juhib tähelepanu sellele, et iga inimene moodustab oma vigade ja voorustega terviku. Nii nagu looduses, on ka inimese elus oluline tasakaal,” ütles Lauri Luik, üks palvushommikusöögi juhte.  “Teemaga Terve inimene keskendume inimesele kui tervikule, samuti tervele ühiskonnale ja meie maa heaolule.”

palvus

Palvushommikusöök riigikogus 2013. Foto autor: Jane Snaith

Hommikuse koosviibimise peakõneleja oli arst ja onkoloog Anneli Elme. Kõneles ka Eesti palvushommikusöögi toimkonna esimees ja Vineyard Tallinn koguduse pastor Miguel Zayas.  Muusikat tegi instrumentaalansambel Trio Comodo.

Koosviibimise eesmärk oli tekitada dialoog kogu Eestit puudutavates küsimustes olgu või väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.

Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis toimub palvushommikusöök lisaks Tallinnale veel mitmes Eesti linnas, suurim neist jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.

Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga