Torino maratoni kolmikvõit Keeniasse, parim eestlane Lauri Luik

jooksuportaal.blogspot.com:

Möödunud nädalavahetusel toimunud Torino maratoni võitis keenialane Patrick Merer ajaga 2:10.34. Järgnesid tema kaasmaalased Daniel Rono 2:11.40-ga ja Kirwa Jackson 2:13.29-ga. Naistest võitis maratoni keenialanna Sharon Cherop rajarekordiga 2:23.57. Teiseks tuli Keenia päritolu Hollandi esindaja Hilda Kibet 2:25.46-ga ja kolmandaks platseerus itallanna Valeria Straneo 2:27.04-ga.

Parima eestlasena sai Lauri Luik (Läänemaa KJK) 89. koha ajaga 2:49.41. Mehe isiklik rekord jäi vaid 21 sekundi kaugusele. Eelmisel aastal jooksis Luik Riia maratoni ajaga 2:49.20. “Läksin jooksma aega 2:45. Püsisin kuni 35 kilomeetrini graafikus, kuid siis kadus jõud. Rada oli väga hea ja kiire, mõned üksikud tõusud. Lõpus kulges trass ligi 10 km kergelt allamäge. See aitas mind,” rääkis Luik Jooksuportaalile.

Paremuselt teiseks eestlaseks osutus Pärtel Piirimäe. Aeg 2:52.59 andis talle 125. koha. Aja alla kolme tunni suutis veel Torinos joosta 192. kohal lõpetanud Mart Einasto. Tema lõpuaeg 2:57.04. Naistest sai Tartu I linnamaratoni võitja saarlanna Annika Vaher üldarvestuses 649. koha ning N40 vanuseklassis 5. koha ajaga 3:18.24. Vaheri jaoks oli tegemist tänavu joostud neljanda maratoniga. “Enesetunne ei olnud hea, sest maratonieelsel hommikul läks süda pahaks ja ajas oksele. Ilmselt sõin liiga palju häid itaalia toite. Lõpuajaga võin rahule jääda,” ütles Vaher. Kokku lõpetas maratoni 3320 jooksjat.