Tegevusaruanne valijatele

Kirjutasin oma valimisringkonna inimestele juba traditsiooniks kujunenud tegevusülevaate esimese poolaasta tegemistest. Lähipäevil peaks paberkujul ka postkasti potsatama.

: ):

: )

Hea inimene

Tänan Teid veel kord toetuse eest kevadel toimunud Riigikogu valimistel. Ilma teiepoolse abita poleks valituks osutumine õnnestunud.

Soovin anda lühikese ülevaate olulisemast, millega esimeste kuude jooksul ühes oma abilistega hakkama oleme saanud.

Jätkan Riigikogu XII koosseisus kultuurikomisjoni liikmena. Peamisteks töövaldkondadeks on seega haridus-, kultuuri-, spordi- ja noorsooküsimused. Hetkel on minu juhtida kaks seaduseelnõud: noorsootöö- ning põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatused. Lähiajal on kultuurikomisjoni tulemas uus kõrgharidust reformiv seadustepakett.

Kevadel võtsime vastu tulumaksupaketi, millega tulumaksumäär langeb aastaks 2015 20 protsendile, seadustasime ka eraisikutest metsaomanike poolt kaua oodatud reformi ning vabastasime tööalase tasemekoolituse erisoodustusmaksust, kaotasime maamaksu kodualuselt maalt.

Sellest kevadest valiti mind Eesti Koolispordi Liidu presidendiks. Minu südameasjaks on, et liikumisharrastus, sport ja tervislikud eluviisid kujuneksid koolinoorte headeks kaaslasteks kogu eluks. Aprillis kutsusin Riigikogus kokku spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma, mille eesmärk on samuti antud valdkonna arendamine läbi seadusloome täiendamise.

Hasartmängumaksu nõukogu esimehena seisan selle eest, et võimalikult paljud head haridus-, kultuuri-, spordi- ja sotsiaalprojektid leiaksid toetust ja rakendamist. Seni on ka mitmed Läänemaa projektid rahastamist leidnud.

Nagu olen juba varem öelnud, investeerisime viimastel aastatel Läänemaale ca 650 000 eurot. Äsja avatud Risti jalgpallistaadion on üks näide sellest. Seisan edaspidigi selle eest, et majanduslike võimaluste tekkimisel lisainvesteeringuid Läänemaale tuua.

Tänu linnapea Urmas Suklese ja tema abiliste tublile tööle Haapsalus on mitmed juba eelmise linnavõimu poolt algatatud projektid lõpule viidud: rannapromenaad, kultuurikeskus ja spordihall. Töös on uued olulised algatused, mis riigieelarve ja fondide toel on valmimas: Haapsalu Wiedemanni koolihoone remont (õppetöö uues riigigümnaasiumis algab 2013. a), spordihalli lasketiiru juurdeehitus (valmib selle aasta lõpuks) ning staadionikompleksi uuendamine 2012. aasta juuniorite jalgpalli EM-i tarvis.

Palun tutvuge minu igapäevaste tööde ja tegemistega ka kodulehel www.lauriluik.ee

Kui Teil on ettepanekuid, mõtteid või küsimusi, palun andke nendest julgesti teada.

Lugupidamisega

Lauri Luik
Teie esindaja Riigikogus

+372 56 659 599
lauri.luik@riigikogu.ee
www.lauriluik.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga