Talgud ja metsapäev

Tänane kena päikeseline hommik sai sisustatud Haapsalu kodu ümbrust riisudes ja suitsusõprade lemmiktegevuse jälgi likvideerides. Alati on hea tunne, kui oled saanud end ümbritseva teha paremasse korda, kui see enne oli.

Õigesti riisudes peab reha paindesse minema

Uskumatu, kui palju ikka ühe talvega inimtegevuse tagajärjel igasugu prahti tekib.

Olen tihtilugu mõtelnud, et kui kõik inimesed korjaksid enda tekitatud laga ise ära ning võtaksid lisaks oma prügile kaasa ka kasvõi ühe pudelikorgi, mille keegi teine on maha unustanud, siis oleks meid ümbritsev keskkond palju ilusam ning varsti prahist puhas. Olen seda viimased aastad ka aktiivselt praktiseerinud, kuid efekti ei ole väga veel näinud. Ehk tekib aastatega järgijaid.

Ema ja isa ning jänes peale võidukat pusle kokkupanekut

Tänast päeva ehtis lisaks ilusale ilmale ning koristustalgutele ka Vabariigi Presidendi külaskäik.

Teadupärast on Haapsalu ju sel aastal metsapealinn ning meil käimas metsanädal, mille raames istutas president Mihkli parki ilusa tamme.

Toomas-Hendrik Ilves saabus Haapsallu Kullamaalt Kullametsa külast, kus ta käis samuti puid istutamas.

Haapsalu linnus oli täis aktiivset sagimist ja saagimist. Õpetati kahemehesaega puid saagima, räägiti, mida ühest puu tüvest teha saab (palk, peenike palk, küttepuu, hake jms), lauldi, müüdi puust valmistatud käsitööd, mängiti mänge, saeti puuskulptuure ja tehti veel palju muudki huvitavat.

Õpetati ka seda, kuidas puu seest tõrva välja põletada, et seda siis hiljem näiteks laevade või vanakooli suuskade tõrvamiseks kasutada.

President inspekteeris linnuseõuel metsanädala raames toimuvat

Toimus ka palgisaagimine. Oluline on teada, et kahemehesaagi ei lükata vaid tõmmatakse 🙂

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga