Spordiliit “Läänela” pöördumine

Lp Ingrid Danilov            
Haapsalu linnapea

Lp Arder Väli
Haapsalu Linnavolikogu esimees

Pöördumine

Haapsallu kavandatavast universaalspordihallist, mis koondaks ühe katuse alla nii kergejõustiku, vehklemise, lauatennise, laskmise, tennise ja ehk veel mõne spordiala, on räägitud juba mõnda aega.

Viimastel kõnelustel jäi universaalspordihalli idee soiku, kuna kompromissi tennisistidega ei suudetud saavutada. Viimased nõudsid vähemalt kolme sisetenniseväljaku rajamist. Selge on see, et selliste mahtude juures ei ole võimalik eelpoolnimetatud spordialasid ruumipuuduse tõttu ühe katuse alla liita. Kui aga lepitaks senini Uuemõisas eksisteerinud tingimustega, oleks kompromiss saavutatav ja universaalspordihalli ehitamine ka tehniliselt võimalik.

Tänaseks on tennisistid plaanimas teistest spordialadest eraldi kolme väljakuga tennisehalli rajamist Haapsallu. Meile teadaoleva info kohaselt tähendaks see linnale täiendavalt vähemalt 15 miljoni krooni suurust laenukoormuse kasvu, lisaks veel iga-aastaseid dotatsioone ja ülalpidamiskulusid. Sellises suurusjärgus laen tapaks järgmiseks kümneks-kahekümneks aastaks võimalused mingitki uut spordirajatist Läänemaa spordikeskusesse Haapsallu rajada.

Spordiliit „Läänela“, mis ühendab ligi 40 tegutsevat spordiklubi Läänemaal, tunneb suurt muret maakonna spordielu tuleviku pärast, kuna proportsionaalselt nii suur osa rahalistest vahenditest suunatakse pelgalt ühe spordiala arendamisse. Hindame kõrgelt meie tennisistide püüdlusi ja saavutusi, kuid ei saa aktsepteerida olukorda, mis paneb selge löögi alla suure osa teistest spordialadest.

Meie ettepanek on ehitada Haapsallu universaalne spordihall, mis tagaks vajalikud treening- ja võistlustingimused nii kergejõustiklastele, vehklejatele, lauatennisistidele, laskjatele kui ka tennisistidele.

Lisaks tegevsportlastele inimlike treening- ja võistlustingimuste loomisele, kannab antud universaalspordihall veel sootuks laiemat eesmärki, milleks on propageerida tervislikke eluviise ja sporti Läänemaa inimeste hulgas. Universaalspordihalli vajalikkust nii meie sportlastele kui ka Läänemaa elanikele on raske üle hinnata.

Antud pöördumisele on lisatud kergejõustiku, vehklemise, lauatennise ja laskmise alaliitude toetusavaldused uue ühise universaalspordihalli rajamiseks Haapsallu. 

Mõistvale suhtumisele lootma jäädes

Lauri Luik
Läänemaa spordiliit „Läänela“
president

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga