Sõnavõtt tänasel volikogul

Meenutus tänasest volikogu istungist, kus peateemaks oli Haapsalu üldplaneeringu vastuvõtmine.

Lp volikogu esimees, austatud volikogu liikmed ja külalised
 

Olen kindel, et meile kõigile on oluline see, kuidas meie kodulinnal Haapsalul ja siin elavatel  inimestel läheb. Mis saaks linnavolikogu jaoks olla tähtsam, kui linnakodanike heaolu?

Haapsalu üldplaneeringu ümber käiv tsirkus jätab kõrvaltvaatajale väga kummalise mulje. Inimesed küsivad, kelle heaks see linnavalitsus töötab? Kas meie või mõne kinnisvaraarendaja? Mina ei oska vastata. Kas tõesti kaalub meie linnakodanike soovi säilitada Haapsalule omane miljööväärtuslik puitarhitektuur, üle mõni kinnisvaraarendaja Tallinnast, kel silme ees terendavad vaid eurod? Loodan südamest, et mitte.

Jutt käib Endla – Kreutzwaldi tn ümbruse puitasumist. Täpsemalt Kreutzwaldi tänava äärde plaanitavatest kolmekordsetest majadest, mille ehitamiseks tahab linnavalitsus muuta miljööväärtuslikule alale kehtestatud ehitiste kõrguspiiranguid. Peale selle muudatuse vastuvõtmist võib arendaja panna sinna piirkonda kahekordsete puumajade vahele püsti kolmekordsed kivimajad, mis antud piirkonna eripäraga kohe kindlasti ei harmoneeru.

Sõbrad, olen kuulnud ründavaid väiteid, et rong millegi muutmiseks on juba läinud ning miks me varem selle peale ei tulnud jms. Olen kuulnud ka väiteid, et volikogu ei saa enam midagi teha. See on vale. Just meie oleme need, kelle käes on võtmed. Meie oleme rahva poolt valitud Haapsalu inimesi esindama. Just Meie otsustame täna siin, kas kõnealloleva piirkonna elanikud hakkavad edaspidi elama kolmekordsete kivimürakate vahel, mis sinna sugugi ei sobi või säilib meie nägemus miljööväärtuslikust Haapsalu puitarhitektuurist ning inimesed on õnnelikud. See otsus on meie kätes.

Mulle meeldivad väga need ilusad plakatid Eesti tänavatel, mis ütlevad, et õnn ei ole rahas. Head kolleegid, antud juhul jääb mulje, et vaid raha on see, mis siin kellegi õnne või õnnetuse dikteerib.

Jutt, et antud kinnistule rajatav uusehitis võib olla kuni kolme korruseline ning et seega ei pruugi sinna üldse kolme korrust tulla on sama väheusutav, kui see, et Tallinn-Tartu maanteel kuni 90 km kiirusepiirangu alas ei pruugita nii kiiresti sõita. Sellistel puhkudel võetakse alati maksimum.

Üldplaneering pidi saama kinnitatud selle aasta alguses. Kuid täna on juba november. Siiani ei ole mitte midagi hullu juhtunud. Haapsalu inimeste elu läheb ikka edasi. Ei juhtu meie Haapsalu ega linnaelanikega midagi halba, kui selle dokumendi mõne kuu pärast kinnitame.

Palun mõelgem veel hetkeks sellele, kuidas ja kelle poolt me siia valitud oleme. Jätke kõrvale parteikontorist antud suunised ja mõtelge inimeste peale, kes on linnaelu puudutavad tähtsad küsimused usaldanud meie kätte.

Paljud linnakodanikud on avaldanud pahameelt Kreutzwaldi tänava miljööväärtuslikule alale ehitatava kõrghoonestuse vastu. Palun ärme peta oma valijate ootusi.

Head kolleegid, kutsun meid kõiki üles julgusele hääletada siinkohal vastavalt oma südametunnistusele.

Aitäh!

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga