Reformierakonna fraktsioon külastas Läänemaad

18.–19. oktoobril külastas riigikogu Reformierakonna fraktsioon Läänemaad, kus kohtusime kohalike elanikega, samuti külastasime ettevõtteid, koole ja spordiobjekte.

Maakonna haridusvõrgu kaasajastamine on lähituleviku üks võtmeküsimusi. Nii näiteks remonditakse riigi rahade eest Wiedemanni tänava koolihoone, mille kogumaksumus on u 5 miljonit eurot.

Pean oluliseks, et Läänemaal säiliks vähemalt kolm gümnaasiumit – üks maakonnakeskuses Haapsalus, teine Noarootsis ning kolmas Lõuna-Läänemaal. Kõigile meie lastele peab olema tagatud võimalus omandada põhiharidus võimalikult kodukoha lähedal, st säilima peab tänane põhikoolide võrk. Kvaliteetne ja valikaineterohke gümnaasiumiharidus peab olema tagatud mõistlikul kaugusel kodust.

Visiidi käigus külastasime Noarootsi gümnaasiumit, Risti põhikooli, Lihula gümnaasiumit ja spordiobjekte, Piirsalu külaseltsi, Österby sadamat, AS Hoolekandeteenused Koluvere Hooldekodu, OÜ Lade, Uuemõisa hoolekandeküla ja Haapsalu Neuroloogia Rehabilitatsiooni Keskust.

Tutvusime ka Eesti kutseliste kalurite ühistu poolt ehitatud külmhoonega, Kiltsi lennuvälja, Haapsalu Hoolekandekeskuse ja Haapsalu universaalse spordihalliga.

 

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga