Puhume Martnale elu sisse!

Tegemised 21.-27. jaanuar 2008

Selle aasta esimesel hasartmängumaksu nõukogu koosolekul esmaspäeval jagasime toetusi lisaks igakuistele projektidele ka nn aastaprojektidele, mille üldmaht ületab 250 tuhande krooni piiri. Järgmine suuremate projektide voor tuleb juunis, siis jagame toetusi projektidele maksumusvahemikus 75 000- 250 000 krooni. Samal õhtul toimus RE Noortekogu juhatuse koosolek, kus põhirõhk 2008. aasta eelarvel.

Teisipäevasel kultuurikomisjoni kohtumisel Eesti Teaduste Akadeemia juhtidega rääkisime teaduse rahastamisest ja edasistest arengutest teaduse valdkonnas- seadusandliku võimu ja teadlaste koostööst. Teemad tulevad uuesti arutlusele paari kuu pärast.

Huvitav kohtumine toimus teisipäeva pärastlõunal Võrumaa noortega. Mina ja sotsiaaldemokraat Kalvi Kõva tutvustasime neile võimalusi suundumaks nn suurde poliitikasse. Rääkisime oma tegemistest riigikogus ning uurisime, millised eneseteostusvõimalused Võrumaa noortel hetkel on.

Õhtusel koopaorava kokkusaamisel kujunes peamiseks teemaks tänaseks juba paljuräägitud töölepinguseadus ning uus avaliku teenistuse seadus. Kuna ATS-i puhul on tegu mustandiga, siis ei ole antud teemal veel avalikult väga palju ka diskuteeritud. Pole minugi eesmärk seda praegu teha. Esialgselt tutvustatud muudatusplaanid puudutavad tänaseid riigiametnikke, kohalike omavalitsuste ametnikke puudutav on reguleeritud KOKS-is. Detailsemalt siis, kui aeg on küps.

Nädalalõpp möödus Haapsalus. „Läänela“ juhatuse koosolekul oli põhilise teemana käsitlusel juba teine pöördumine linnavalitsuse poole universaalspordihalli teemal. Loe pöördumist aadressilt: http://www.reform.ee/kandidaat/lauri-luik/blogi/1173/spordiliit-laanela-poordumine

Sellele järgnes Haapsalu Linnavolikogu RE fraktsiooni koosolek ja volikogu. Olulisimaks teemaks ajakirjandusest läbi jooksnud keskerakondlasest volikogu esimehele umbusalduse avaldamine keski enda poolt… mis jäi meie fraktsioonile arusaamatuks. Sedapuhku jäi umbusaldus avaldamata. Küll aga võisime vahetult peale volikogu lõppu kuulda Arder Väli soovist „ise tagasi astuda“. Õhku jääb küsimus, kas Haapsalu inimesed sellest ka midagi kasu saavad? Mulle tundub, et mitte. Kuigi A.Rahuvarm on väga sümpaatne inimene.

Sel nädalavahetusel andsime esimese tugeva tõuke kauaoodatud Martna PKO loomisele. Kohtumisel kohalike aktivistidega sai selgeks, et üsna hea meeskond on peagi sündimas. Usun, et 2009. aastal saame Martnas nende tublide inimeste toel vallale elu sisse puhutud. Peale Martna jääb Läänemaale veel vaid üks omavalitsus, kus Reformierakonnal piirkonda pole. See on minu nn kodusaar Vormsi. Kuid ärgem muretsegem, küllap hakkab vormsilastegi elu peagi paranema. Ja väärishaavik jäetagu rahule!

Kümnel treeningul jooksin 58 km ja ujusin 3 km.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga