Õpetajate palgatõus laste kõhu arvelt?

Õpetajate 20% palgatõus nõuab ca 35mln euro suurust rahasüsti. Usun, et kui haridusministeeriumi taskud pahupidi pöörata ning korralik revisjon teha, siis on 5-10%-line palgatõus võimalik. Kuid milliste ohvritega?

Eesti hariduskulud on ühed Euroopa Liidu suurimad. Ometigi pole meie õpetajate palk kohati rahuldav. Järelikult tuleb lisavahendeid otsida just haridusministeeriumi taskutest.

Kui haridusvaldkonnas teha tõsine revisjon ning struktuursed ümberkorraldused, siis on võimalik nt Riikliku Eksami ja Kvalifikatsioonikeskuse sulgemisest ning vastustusvaldkonna jagamisest teiste instantside vahel saada ca 2mln eurot. Õppelaenuvõlgnike rahade sissenõudmine tooks riigile täiendavad 6mln eurot. Selle eest saaks õpetajate palka tõsta ca 5%.

Headel aegadel seadustatud koolitoidu ja õppevahendite toetuse arvelt saaks õpetajate palka tõsta 10%, kuid vaevalt, et õpetajad seda soovivad.

Siiski tundub reaalsemana minister Aaviksoo plaan vaadata üle koolivõrk ning selle korrastamisest saadavate vahendite suunamine õpetajate palgatõusu.

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga