Koolispordijuhid kogunevad Haapsallu tarkust taga nõudma

22.-23.novembril kogunevad Haapsalus koolinoorte liikumis- ja sportimisvõimaluste eest vastutavad spordijuhid ja õpetajad üle Eesti.

Kahe päeva jooksul toimuval seminaril kuulatakse loenguid spordifilosoofiast, vabatahtlikkusest spordis ja lapsevanemate eeskujust ning  rollist tänaste koolinoorte väärtushinnangute kujundamisel.

Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) president Lauri Luige hinnangul on koolispordi organisatsiooni  laiem eesmärk elanike üldine teavitustöö spordi ja tervislike eluviiside olulisusest. „Mida varem tervisele rõhku pöörama hakatakse, seda õnnelikumat ja täisväärtuslikumat elu suudame elada. Spordiseminar kui teoreetiline osa spordist ,on oluline alus, mis peab olema laotud paralleelselt praktikaga. Ka sportida tuleb osata targalt!“

Koolispordijuhid saavad samas tutvuda Haapsalu eeskujulike sportimisvõimalustega koos praktiliste harjutustega laskmises , pallimängudes ning ujulas.

Eesti Koolispordi Liit on Eesti üldhariduskoole ühendav organisatsioon, mille põhiideeks ja tegevuse eesmärgiks, on pakkuda õpilastele pärast tunde oma kooli juures aktiivset vaba aja veetmise võimalust läbi spordi.

Koolispordi populaarsemad võistlusalad on jalgpall, korvpall, võrkpall, rahvastepall, suusatamine, ujumine ja kergejõustik.

Lisaks korraldatakse aastas 3 üleriigilist tervisepäeva, milles osalevad tuhanded õpilased.

Madis Pettai

EKSL peasekretär

madis@eksl.spor.ee
Tel.  66 70 604
Mob.50 49 044
www.koolisport.ee

Kategooria: Blogi Kommentaare: 0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga